SOLD / Waytrain UE460DSAE Semi-Automatic Double Mitre Horizontal Bandsaw
POA
Capacity round: 90° 460mm dia / 45° 445mm dia / 60° right 295mm dia
Capacity rectangle: 90° 360 x 640mm / 45° 440 x 600mm
Speeds 32 – 96 m/min
Blade size 5330 x 41 x 1.3mm